7386R1KL.25
7386R1KL.25 BI Technologies / TT Electronics
7380.pdf
Виробник: BI Technologies / TT Electronics
Precision Potentiometers 1K OHM 3-TURN W/W POT
на замовлення 53 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 1K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR, Resistance (Ohms): 1k, Power (Watts): 1.5W, Tolerance: ±5%, Features: High Torque, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±20ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Turret, Bushing Thread: 3/8-32, Actuator Length: 0.812" (20.63mm), Actuator Type: Round, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm), Resistive Material: Wirewound, Taper: Linear, Rotation: 1080°, Number of Gangs: 2, Number of Turns: 3.
Інші пропозиції 7386R1KL.25
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
7386R1KL.25 7386R1KL.25 Виробник : BI Technologies (TT electronics) 7380.pdf Res Wirewound POT 1K Ohm 5% 1.5W 3(Elec)/3(Mech)Turns 6.35mm (39.67 X 22.23 X 26.99mm) Turret Panel Mount Clamshell
товару немає в наявності
7386R1KL.25 Виробник : TT Electronics/BI 7380.pdf Description: POT 1K OHM 1.5W WIREWOUND LINEAR
Resistance (Ohms): 1k
Power (Watts): 1.5W
Tolerance: ±5%
Features: High Torque
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±20ppm/°C
Adjustment Type: User Defined
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: Solder Turret
Bushing Thread: 3/8-32
Actuator Length: 0.812" (20.63mm)
Actuator Type: Round
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.250" (6.35mm)