Продукція > ONSEMI > 74ACT14MTCX
74ACT14MTCX
74ACT14MTCX onsemi
74AC14-D.PDF
Виробник: onsemi
Description: IC INVERT SCHMIT 6CH 1IN 14TSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Schmitt Trigger
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Input Logic Level - High: 2V
Input Logic Level - Low: 0.8V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 10ns @ 5V, 50pF
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Current - Quiescent (Max): 2 µA
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ONSEMI - 74ACT14MTCX - Inverter, Schmitt-Trigger, 74ACT14, 6 Eingänge, 24mA, 4.5V bis 5.5V, TSSOP-14, tariffCode: 85423990, rohsCompliant: YES, Logikfunktion: Wechselrichter, Logik-IC-Familie: 74ACT, Anzahl der Elemente: Sechs, Bauform - Logikbaustein: TSSOP, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Ausgangsstrom: 24mA, isCanonical: N, IC-Gehäuse / Bauform: TSSOP, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, Versorgungsspannung, min.: 4.5V, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 14Pin(s), Produktpalette: 74ACT14, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 5.5V, Anzahl der Eingänge: 1Inputs, Schmitt-Trigger-Eingang: Mit Schmitt-Trigger-Eingang, Betriebstemperatur, max.: 85°C, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
74ACT14MTCX 74ACT14MTCX Виробник : ONSEMI 2298472.pdf Description: ONSEMI - 74ACT14MTCX - Inverter, Schmitt-Trigger, 74ACT14, 6 Eingänge, 24mA, 4.5V bis 5.5V, TSSOP-14
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
Logikfunktion: Wechselrichter
Logik-IC-Familie: 74ACT
Anzahl der Elemente: Sechs
Bauform - Logikbaustein: TSSOP
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 24mA
isCanonical: N
IC-Gehäuse / Bauform: TSSOP
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Versorgungsspannung, min.: 4.5V
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 14Pin(s)
Produktpalette: 74ACT14
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 5.5V
Anzahl der Eingänge: 1Inputs
Schmitt-Trigger-Eingang: Mit Schmitt-Trigger-Eingang
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 293 шт:
Мінімальне замовлення: 100
Мінімальне замовлення: 578
74ACT14MTCX 74ACT14MTCX Виробник : onsemi 74AC14-D.PDF Description: IC INVERT SCHMIT 6CH 1IN 14TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Features: Schmitt Trigger
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs: 1
Input Logic Level - High: 2V
Input Logic Level - Low: 0.8V
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Мінімальне замовлення: 12
Мінімальне замовлення: 12
Мінімальне замовлення: 26
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
Logikfunktion: Wechselrichter
Logik-IC-Familie: 74ACT
Anzahl der Elemente: Sechs
Bauform - Logikbaustein: TSSOP
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 24mA
isCanonical: Y
IC-Gehäuse / Bauform: TSSOP
MSL: MSL 1 - unbegrenzt
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 14Pin(s)
Produktpalette: 74ACT14
productTraceability: No
Anzahl der Eingänge: 1Inputs
Betriebstemperatur, max.: 85°C
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 293 шт:
Мінімальне замовлення: 27
74ACT14MTCX 74ACT14MTCX Виробник : onsemi 74AC14-D.PDF Inverters Hex Inverter
на замовлення 330 шт:
Мінімальне замовлення: 8
74ACT14MTCX 74ACT14MTCX Виробник : ONSEMI 74AC14-D.PDF Category: Gates, inverters
Description: IC: digital; NOT; Ch: 6; IN: 1; SMD; TSSOP14; 4.5÷5.5VDC; -40÷85°C
Type of integrated circuit: digital
Kind of gate: NOT
Number of channels: hex; 6
Mounting: SMD
Case: TSSOP14
Supply voltage: 4.5...5.5V DC
Operating temperature: -40...85°C