Продукція > AMPHENOL FCI > 77311-101-20LF
77311-101-20LF
77311-101-20LF Amphenol FCI
77311.pdf
Виробник: Amphenol FCI
Headers & Wire Housings 20P STR SR TMT HDR .76 AU .425IN LENGTH
на замовлення 377 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 20, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.095" (2.41mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.425" (10.80mm), Insulation Material: Thermoplastic, Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
77311-101-20LF 77311-101-20LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 77311.pdf Description: CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 20
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.095" (2.41mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.425" (10.80mm)
Insulation Material: Thermoplastic
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)