77311-103-12LF Amphenol ICC (FCI)
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: BERGSTIK
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.200" (5.08mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.526" (13.35mm)
Insulation Material: Thermoplastic
Contact Length - Mating: 0.225" (5.72mm)
Написати відгук
Description: BERGSTIK, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.200" (5.08mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.526" (13.35mm), Insulation Material: Thermoplastic, Contact Length - Mating: 0.225" (5.72mm).
Інші пропозиції 77311-103-12LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
77311-103-12LF 77311-103-12LF Виробник : Amphenol FCI Headers & Wire Housings BergStik, Board to Board connector, Unshrouded vertical Header, Through Hole, Single Row, 12 Positions, 2.54 mm Pitch.