Продукція > AMPHENOL FCI > 77311-119-02LF
77311-119-02LF
77311-119-02LF Amphenol FCI
bwb_bergstik-3370040.pdf
Виробник: Amphenol FCI
Headers & Wire Housings BERGSTIK
на замовлення 868 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 19
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: BERGSTIK HDR, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.119" (3.02mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.724" (18.40mm), Insulation Material: Thermoplastic, Contact Length - Mating: 0.505" (12.83mm).
Інші пропозиції 77311-119-02LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
77311-119-02LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 77311.pdf Description: BERGSTIK HDR
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.119" (3.02mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.724" (18.40mm)
Insulation Material: Thermoplastic
Contact Length - Mating: 0.505" (12.83mm)