Продукція > FINDER > 7S.12.9.024.5110
7S.12.9.024.5110
7S.12.9.024.5110 FINDER
Виробник: FINDER
Category: Safety Switches - Control Modules
Description: Automation module: safety relay; 24VDC; OUT: 2; 7S; -40÷70°C; IP20
Type of automation module: safety relay
Supply voltage: 24V DC
Number of outputs: 2
Mounting: for DIN rail mounting
Manufacturer series: 7S
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: spring-loaded terminals
Safety category: 3
Safety outputs: NC x1; NO x1
IP rating: IP20
Body dimensions: 22.5x86.2x100.3mm
Contacts electrical parameters: 250V AC / 6A
Mechanical durability: 10000000 cycles
Electrical life: 100000 cycles
Current rating: 6A
Insulation voltage: 250V
Switching capacity: 1.5kVA
Pollution degree: 2
Additional functions: LED status indicator
на замовлення 30 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Safety Switches - Control Modules, Description: Automation module: safety relay; 24VDC; OUT: 2; 7S; -40÷70°C; IP20, Type of automation module: safety relay, Supply voltage: 24V DC, Number of outputs: 2, Mounting: for DIN rail mounting, Manufacturer series: 7S, Operating temperature: -40...70°C, Electrical connection: spring-loaded terminals, Safety category: 3, Safety outputs: NC x1; NO x1, IP rating: IP20, Body dimensions: 22.5x86.2x100.3mm, Contacts electrical parameters: 250V AC / 6A, Mechanical durability: 10000000 cycles, Electrical life: 100000 cycles, Current rating: 6A, Insulation voltage: 250V, Switching capacity: 1.5kVA, Pollution degree: 2, Additional functions: LED status indicator.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
7S.12.9.024.5110 7S.12.9.024.5110 Виробник : Finder Relays, Inc. S7SEN.pdf Description: RELAY GUIDED 1NO+1NC 6A 24VDC
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Spring Terminal
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 11 ms
Part Status: Active
на замовлення 26 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
7S.12.9.024.5110 Виробник : FINDER 2791277.pdf Description: FINDER - 7S.12.9.024.5110 - Sicherheitsrelais, 24 VDC, SPST-NO, SPST-NC, 7S Series, DIN-Schiene, 6 A, Schraubenlos
tariffCode: 85364900
Kontaktstrom: 6A
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
Spulenspannung: 24VDC