Продукція > FINDER > 7S.16.9.024.5420
7S.16.9.024.5420
7S.16.9.024.5420 FINDER
Виробник: FINDER
Category: Safety Switches - Control Modules
Description: Automation module: safety relay; 24VDC; OUT: 6; 7S; -40÷70°C; IP20
Type of automation module: safety relay
Supply voltage: 24V DC
Number of outputs: 6
Mounting: for DIN rail mounting
Manufacturer series: 7S
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: spring-loaded terminals
Safety category: 3
Safety outputs: NC x2; NO x4
IP rating: IP20
Body dimensions: 22.5x86.2x100.3mm
Contacts electrical parameters: 250V AC / 6A
Mechanical durability: 10000000 cycles
Electrical life: 100000 cycles
Current rating: 6A
Insulation voltage: 250V
Switching capacity: 1.5kVA
Pollution degree: 2
Additional functions: LED status indicator
на замовлення 36 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Safety Switches - Control Modules, Description: Automation module: safety relay; 24VDC; OUT: 6; 7S; -40÷70°C; IP20, Type of automation module: safety relay, Supply voltage: 24V DC, Number of outputs: 6, Mounting: for DIN rail mounting, Manufacturer series: 7S, Operating temperature: -40...70°C, Electrical connection: spring-loaded terminals, Safety category: 3, Safety outputs: NC x2; NO x4, IP rating: IP20, Body dimensions: 22.5x86.2x100.3mm, Contacts electrical parameters: 250V AC / 6A, Mechanical durability: 10000000 cycles, Electrical life: 100000 cycles, Current rating: 6A, Insulation voltage: 250V, Switching capacity: 1.5kVA, Pollution degree: 2, Additional functions: LED status indicator.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
7S.16.9.024.5420 7S.16.9.024.5420 Виробник : FINDER 3774337.pdf Description: FINDER - 7S.16.9.024.5420 - Sicherheitsrelais, 24 VDC, 4PST-NO, DPST-NC, 7S Series, DIN-Schiene, 6 A, Schraubenlos
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Schraubenlos
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Silber-Zinn-Oxid, Gold
Kontaktstrom: 6A
IP-Schutzart: IP20
usEccn: EAR99
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
euEccn: NLR
Relaismontage: DIN-Schiene
DC-Kontaktspannung, nom.: -
Produktpalette: 7S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: 4PST-NO, DPST-NC
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
7S.16.9.024.5420 Виробник : Finder S.p.A. 7S.16.9.024.5420
на замовлення 60 шт:
Мінімальне замовлення: 2
7S.16.9.024.5420 Виробник : Finder Relays, Inc. Description: SFTY RLY GUIDE 4NO+2NC 6A 24VDC