Продукція > FINDER > 7S.23.9.012.0210
7S.23.9.012.0210
7S.23.9.012.0210 FINDER
Виробник: FINDER
Description: FINDER - 7S.23.9.012.0210 - Leistungsrelais, DPST-NO, SPST-NC, 12 VDC, 10 A, 7S Series, DIN-Schiene
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CE, UL
Relaisanschlüsse: Schraubbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: -
Kontaktmaterial: Silber-Nickel-Gold
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: -
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: DIN-Schiene
Produktpalette: 7S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO, SPST-NC
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 15 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FINDER - 7S.23.9.012.0210 - Leistungsrelais, DPST-NO, SPST-NC, 12 VDC, 10 A, 7S Series, DIN-Schiene, tariffCode: 85364900, rohsCompliant: YES, Zulassungen & Normen: CE, UL, Relaisanschlüsse: Schraubbar, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: -, Kontaktmaterial: Silber-Nickel-Gold, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 10A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: -, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: DIN-Schiene, Produktpalette: 7S Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 12VDC, Kontaktkonfiguration: DPST-NO, SPST-NC, Kontaktspannung V AC: 250V, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
7S.23.9.012.0210 Виробник : Finder Relays, Inc. Description: SFTY RLY GUIDE 2NO+1NC 10A 12VDC
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 3PST-2NO/1NC (2 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC