Продукція > FINDER > 7S.23.9.024.0210
7S.23.9.024.0210
7S.23.9.024.0210 FINDER
S7SEN.pdf
Виробник: FINDER
Description: FINDER - 7S.23.9.024.0210 - Sicherheitsrelais, 24 VDC, DPST-NO, SPST-NC, 7S Series, DIN-Schiene, 10 A, Schraubbar
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Schraubbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Silber-Nickel-Gold
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 10A
IP-Schutzart: IP20
usEccn: EAR99
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
euEccn: NLR
Relaismontage: DIN-Schiene
DC-Kontaktspannung, nom.: -
Produktpalette: 7S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO, SPST-NC
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 1149 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Safety Switches - Control Modules, Description: Automation module: safety relay; 24VDC; OUT: 3; 7S; -40÷70°C; IP20, Type of automation module: safety relay, Supply voltage: 24V DC, Number of outputs: 3, Mounting: for DIN rail mounting, Manufacturer series: 7S, Operating temperature: -40...70°C, Electrical connection: screw terminals, Safety category: 3, Safety outputs: NC x1; NO x2, IP rating: IP20, Body dimensions: 17.5x89.8x60.8mm, Contacts electrical parameters: 250V AC / 10A, Mechanical durability: 10000000 cycles, Electrical life: 100000 cycles, Current rating: 10A, Insulation voltage: 250V, Switching capacity: 1.5kVA, Pollution degree: 2, Additional functions: LED status indicator.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Automation module: safety relay; 24VDC; OUT: 3; 7S; -40÷70°C; IP20
Type of automation module: safety relay
Supply voltage: 24V DC
Number of outputs: 3
Mounting: for DIN rail mounting
Manufacturer series: 7S
Operating temperature: -40...70°C
Electrical connection: screw terminals
Safety category: 3
Safety outputs: NC x1; NO x2
IP rating: IP20
Body dimensions: 17.5x89.8x60.8mm
Contacts electrical parameters: 250V AC / 10A
Mechanical durability: 10000000 cycles
Electrical life: 100000 cycles
Current rating: 10A
Insulation voltage: 250V
Switching capacity: 1.5kVA
Pollution degree: 2
Additional functions: LED status indicator
на замовлення 49 шт:
Кількість Ціна
7S.23.9.024.0210 7S.23.9.024.0210 Виробник : Finder Relays, Inc. S7SEN.pdf Description: SFTY RLY GUIDE 2NO+1NC 10A 24VDC
Features: Lighted Indicator
Packaging: Retail Package
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 3PST-2NO/1NC (2 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 7 ms
Release Time: 11 ms
Part Status: Active
на замовлення 398 шт:
7S.23.9.024.0210 Виробник : Finder S.p.A. s7sen.pdf Modular relay with forcibly guided contacts 6 - 10 A