Продукція > EAO > 82-6151.1A24.B005
82-6151.1A24.B005
82-6151.1A24.B005 EAO
3672046.pdf
Виробник: EAO
Description: EAO - 82-6151.1A24.B005 - Vandalensicherer Schalter, 82 Series, 22 mm, SPDT, Tastend, Rund
tariffCode: 85365007
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Lötfahne
Betätiger-/Kappenfarbe: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Plattenausschnitt (H x B): -
Schalterfunktion: Tastend
isCanonical: Y
IP-Schutzart: -
usEccn: EAR99
AC-Kontaktstrom, max.: 3A
euEccn: NLR
DC-Kontaktstrom, max.: -
Kontaktspannung V DC: -
Farbe der Beleuchtung: Blau
Durchmesser des Frontplattenausschnitts: 22mm
Schaltermontage: Panelmontage
Produktpalette: 82 Series
productTraceability: No
Druckknopf-Betätiger: Rund
Kontaktkonfiguration: SPDT
Kontaktspannung V AC: 240V
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
на замовлення 5 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Push Button Switches, Description: Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPDT; 3A/240VAC; 3A/240VDC; blue, Backlight colour: blue, Contacts configuration: SPDT, Button shape: flat; round, Leads: for soldering, IP rating: IP65; IP67, Illumination: LED, Switching method: ON-(ON), Button marking: specjal mark, Body material: stainless steel, Type of switch: vandal resistant, Operating temperature: -30...70°C, Mounting hole diameter: Ø22mm, Max. contact resistance:: 50mΩ, AC contacts rating @R: 3A / 240V AC, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 3A / 240V DC, Number of positions: 2, Illumination voltage: 24V, Electrical life: 50000 cycles, Mechanical durability: 1000000 cycles, Manufacturer series: 82, Contact material: silver.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Description: Switch: vandal resistant; Pos: 2; SPDT; 3A/240VAC; 3A/240VDC; blue
Backlight colour: blue
Contacts configuration: SPDT
Button shape: flat; round
Leads: for soldering
IP rating: IP65; IP67
Illumination: LED
Switching method: ON-(ON)
Button marking: specjal mark
Body material: stainless steel
Type of switch: vandal resistant
Operating temperature: -30...70°C
Mounting hole diameter: Ø22mm
Max. contact resistance:: 50mΩ
AC contacts rating @R: 3A / 240V AC
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 3A / 240V DC
Number of positions: 2
Illumination voltage: 24V