851-07A14-12P50-A7
851-07A14-12P50-A7 Souriau-Sunbank by Eaton
851%20Series.pdf
Packaging: Box
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Shielding: Shielded
Number of Positions: 12
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Qualification: MIL-DTL-26482
на замовлення 37 шт:
Написати відгук
Description: CONNECTOR, Packaging: Box, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Shielded, Number of Positions: 12, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-12, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Material Flammability Rating: UL94 HB, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 6 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
85107A1412P50A7 Виробник : Souriau Connection Technology 851-Series_VG95328.pdf Description: CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS