851-07A20-16S50-A7
851-07A20-16S50-A7 Souriau-Sunbank by Eaton
851%20Series.pdf
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Shielding: Shielded
Number of Positions: 16
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-16
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Qualification: MIL-DTL-26482
на замовлення 47 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONNECTOR, Packaging: Box, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Shielded, Number of Positions: 16, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-16, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant, Material Flammability Rating: UL94 HB, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
85107A2016S50A7 Виробник : Souriau Connection Technology P016-P041.pdf Description: CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT