86503-470HLF
86503-470HLF Amphenol Communications Solutions-FCI
67996.pdf
Виробник: Amphenol Communications Solutions-FCI
Conn Unshrouded Header HDR 70 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 70POS 2.54MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 110V, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 70, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm), Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.470" (11.94mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.250" (6.35mm).
Інші пропозиції 86503-470HLF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
86503-470HLF 86503-470HLF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 67996.pdf Description: CONN HEADER VERT 70POS 2.54MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 110V
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 70
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 100.0µin (2.54µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.120" (3.05mm)
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.470" (11.94mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.250" (6.35mm)
товару немає в наявності
86503-470HLF 86503-470HLF Виробник : Amphenol FCI 67996.pdf Headers & Wire Housings BergStik 2.54mm, Board to Board connector, Unshrouded Header, Through Hole, Double Row, 70 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 6.35 mm (0.25 in.) Mating, 3.05 mm (0.12 in.) Tail.