87402-130LF
87402-130LF Amphenol ICC (FCI)
95780.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER R/A 60POS 1.27MM
Packaging: Tube
Features: Mounting Flange
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A (DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 60
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.075" (1.91mm)
Insulation Height: 0.240" (6.10mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.130" (3.30mm)
на замовлення 320 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER R/A 60POS 1.27MM, Packaging: Tube, Features: Mounting Flange, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A (DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 60, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 130°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.075" (1.91mm), Insulation Height: 0.240" (6.10mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.130" (3.30mm).