87434-130LF Amphenol ICC (FCI)
87434.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM
Features: Board Guide
Packaging: Tube
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A (DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 60
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.100" (2.54mm)
Insulation Height: 0.480" (12.20mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating: 0.130" (3.30mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM, Features: Board Guide, Packaging: Tube, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A (DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 60, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 130°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Finish - Mating: Gold or Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.100" (2.54mm), Insulation Height: 0.480" (12.20mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.050" (1.27mm), Contact Length - Mating: 0.130" (3.30mm).