Продукція > 88C > 88CNQ060ASL
88CNQ060ASL
88CNQ060A.pdf
Виробник:
на замовлення 8639 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис 88CNQ060ASL
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 40A D618SL, Packaging: Bulk, Package / Case: D-61-8-SL, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: D-61-8-SL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 580 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 640 µA @ 60 V.
Інші пропозиції 88CNQ060ASL
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
88CNQ060ASL 88CNQ060ASL Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 88CNQ060A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 40A D618SL
Packaging: Bulk
Package / Case: D-61-8-SL
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: D-61-8-SL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 580 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 640 µA @ 60 V