Продукція > 3M > 951110-7722-AR
951110-7722-AR
951110-7722-AR 3M
3m-four-wall-header-2500-series-ts-0770.pdf
Виробник: 3M
Description: 3M PIN STRIP HEADER, 951 SERIES,
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm)
Insulation Height: 0.079" (2.00mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Contact Length - Mating: 0.305" (7.75mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 3M PIN STRIP HEADER, 951 SERIES,, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 1A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 10, Number of Rows: 1, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.110" (2.79mm), Insulation Height: 0.079" (2.00mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Contact Length - Mating: 0.305" (7.75mm).
Інші пропозиції 951110-7722-AR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
951110-7722-AR 951110-7722-AR Виробник : 3M 3m-four-wall-header-2500-series-ts-0770.pdf Description: CONN HEADER R/A 10POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 1A
Number of Positions: 10
Number of Rows: 1
Style: Board to Board
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded