Продукція > AMPHENOL FCI > 95278-101-12LF
95278-101-12LF
95278-101-12LF Amphenol FCI
bwb_bergstik.pdf
Виробник: Amphenol FCI
Board to Board & Mezzanine Connectors 12P DR VRT UNSHD HDR 10.8MM LENGTH
на замовлення 3535 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Breakaway, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.232" (5.90mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
95278-101-12LF 95278-101-12LF Виробник : FCI 95278.pdf BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, SMT, Double Row, 12 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 5.84 mm (0.23 in.) Mating
на замовлення 826 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
95278-101-12LF 95278-101-12LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) bwb_bergstik.pdf Description: CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Breakaway
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.232" (5.90mm)
Мінімальне замовлення: 6
95278-101-12LF 95278-101-12LF Виробник : AMPHENOL / PARTNER STOCK bwb_bergstik.pdf Description: AMPHENOL / PARTNER STOCK - 95278-101-12LF - Stiftleiste, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Reihe(n), 12 Kontakt(e), Oberflächenmontage, gerade
tariffCode: 85366990
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Phosphorbronze
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Ohne Kragen
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Board-to-Board
Steckverbinder: Stiftleiste
Produktpalette: BergStik 95278 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Oberflächenmontage, gerade
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 2.54mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 150
Мінімальне замовлення: 173
95278-101-12LF Виробник : Burndy bwb_bergstik.pdf Conn Unshrouded Header HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD BergStik® Bulk
на замовлення 860 шт:
Мінімальне замовлення: 401
товару немає в наявності