95278-101A12LF
95278-101A12LF Amphenol Communications Solutions-FCI
95278.pdf
Виробник: Amphenol Communications Solutions-FCI
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, SMT, Double Row, 12 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 5.84 mm (0.23 in.) Mating
на замовлення 300 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 300
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Pick and Place, Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.232" (5.90mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
95278-101A12LF 95278-101A12LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) bwb_bergstik.pdf Description: CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Pick and Place
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.232" (5.90mm)
на замовлення 1800 шт:
Кількість Ціна
95278-101A12LF 95278-101A12LF Виробник : Amphenol Communications Solutions-FCI 95278.pdf BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, SMT, Double Row, 12 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 5.84 mm (0.23 in.) Mating
на замовлення 45 шт:
Мінімальне замовлення: 9
Features: Pick and Place
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Insulation Color: Black
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded
Мінімальне замовлення: 4
на замовлення 60 шт:
Мінімальне замовлення: 4
95278-101A12LF Виробник : Burndy bwb_bergstik.pdf Conn Unshrouded Header HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD BergStik® T/R
на замовлення 45 шт:
товару немає в наявності