95278-101A36LF
95278-101A36LF Amphenol ICC (FCI)
95278.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM
Connector Type: Header, Breakaway
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 36
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.232" (5.90mm)
на замовлення 400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 400
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 36POS 2.54MM, Features: Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Breakaway, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 36, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.232" (5.90mm).