Продукція > FCI > 95278-102-10LF
95278-102-10LF
95278-102-10LF FCI
95278.pdf
Виробник: FCI
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, SMT, Double Row, 10 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 5.84 mm (0.23 in.) Mating
на замовлення 2000 шт:
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Breakaway, Current Rating (Amps): 3A per Contact, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.100" (2.54mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.315" (8.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
95278-102-10LF 95278-102-10LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) bwb_bergstik.pdf Description: CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Breakaway
Current Rating (Amps): 3A per Contact
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 125°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.100" (2.54mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.315" (8.00mm)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
95278-102-10LF 95278-102-10LF Виробник : Amphenol FCI bwb_bergstik.pdf Board to Board & Mezzanine Connectors 10P DR VRT UNSHD HDR 11.8MM LENGTH
Мінімальне замовлення: 7
95278-102-10LF 95278-102-10LF Виробник : FCI 95278.pdf BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, SMT, Double Row, 10 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, 5.84 mm (0.23 in.) Mating
на замовлення 8 шт:
95278-102-10LF Виробник : Amphenol bwb_bergstik.pdf Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD BergStik® Bag
на замовлення 500 шт:
Мінімальне замовлення: 417