Продукція > FCI > 95609-012LF
95609-012LF FCI
95609.pdf
Виробник: FCI
Minitek® 2.00mm, Wire To Board, Shrouded Headers, Through Hole, Right Angle, Double Row, 12 Positions
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис 95609-012LF FCI
Description: CONN HEADER R/A 12POS 2MM, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 200V (AC/DC), Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Cream, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm), Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.100" (2.54mm), Insulation Height: 0.240" (6.10mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
95609-012LF Виробник : FCI 95609.pdf Minitek® 2.00mm, Wire To Board, Shrouded Headers, Through Hole, Right Angle, Double Row, 12 Positions
Кількість Ціна
95609-012LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 95609.pdf Description: CONN HEADER R/A 12POS 2MM
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200V (AC/DC)
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Cream
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 8.00µin (0.203µm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.100" (2.54mm)
Insulation Height: 0.240" (6.10mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)