Продукція > FCI > 98401-101A10LF
98401-101A10LF
98401-101A10LF FCI
98401.pdf
Виробник: FCI
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded vertical header, Surface Mount, Double Row, 10 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch
на замовлення 1200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 300
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM, Features: Board Guide, Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Breakaway, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 10, Number of Rows: 2, Style: Board to Board, Operating Temperature: -65°C ~ 130°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.084" (2.14mm), Shrouding: Unshrouded, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
98401-101A10LF 98401-101A10LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) bwb_bergstik.pdf Description: CONN HEADER SMD 10POS 2.54MM
Features: Board Guide, Pick and Place
Packaging: Cut Tape (CT)
Connector Type: Header, Breakaway
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Operating Temperature: -65°C ~ 130°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.084" (2.14mm)
Shrouding: Unshrouded
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating: 0.230" (5.84mm)
на замовлення 54 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
98401-101A10LF 98401-101A10LF Виробник : FCI 98401.pdf BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded vertical header, Surface Mount, Double Row, 10 Positions, 2.54mm (0.100in) Pitch
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 10
Number of Rows: 2
Style: Board to Board
Insulation Color: Black
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Shrouding: Unshrouded