Продукція > AMPHENOL FCI > 98414-F06-16LF
98414-F06-16LF
98414-F06-16LF Amphenol FCI
98414.pdf
Виробник: Amphenol FCI
Headers & Wire Housings Shrd Hdr,T/M,Dble Rw 16P, Vert,Gold Flas
на замовлення 436 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 16POS 2MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 200V (AC/DC), Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 16, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Cream, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.098" (2.50mm), Insulation Height: 0.232" (5.90mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Інші пропозиції 98414-F06-16LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
98414-F06-16LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) 98414.pdf Description: CONN HEADER VERT 16POS 2MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200V (AC/DC)
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Cream
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.098" (2.50mm)
Insulation Height: 0.232" (5.90mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)