Продукція > AMPHENOL FCI > 98414-G06-12LF
98414-G06-12LF
98414-G06-12LF Amphenol FCI
bwb_minitek_2_00mm_btb-3369728.pdf
Виробник: Amphenol FCI
Headers & Wire Housings Shrd Hdr,T/M,Dble Rw 12P, Vert, .76um
на замовлення 3513 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 12POS 2MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 200V (AC/DC), Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Cream, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.098" (2.50mm), Insulation Height: 0.232" (5.90mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
98414-G06-12LF 98414-G06-12LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS bwb_minitek_2_00mm_btb.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 98414-G06-12LF - Stiftleiste, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Reihe(n), 12 Kontakt(e), Durchsteckmontage, gerade
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Steckverbinder: PCB-Stiftleiste
Produktpalette: FCI Minitek 98414 Series
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage, gerade
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 2mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 536 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
98414-G06-12LF 98414-G06-12LF Виробник : Amphenol ICC (FCI) bwb_minitek_2_00mm_btb.pdf Description: CONN HEADER VERT 12POS 2MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200V (AC/DC)
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Insulation Color: Cream
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.098" (2.50mm)
Insulation Height: 0.232" (5.90mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)