98414-G06-14LF
98414-G06-14LF Amphenol ICC (FCI)
bwb_minitek_2_00mm_btb.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN HEADER VERT 14POS 2MM
Features: Keying Slot
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 200V (AC/DC)
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 14
Insulation Color: Cream
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold, GXT™
Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.098" (2.50mm)
Insulation Height: 0.232" (5.90mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm)
на замовлення 861 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: CONN HEADER VERT 14POS 2MM, Features: Keying Slot, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Voltage Rating: 200V (AC/DC), Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 14, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Cream, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, GXT™, Contact Finish Thickness - Mating: 30.0µin (0.76µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.098" (2.50mm), Insulation Height: 0.232" (5.90mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic, Row Spacing - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Length - Mating: 0.157" (4.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
98414-G06-14LF 98414-G06-14LF Виробник : Amphenol FCI bwb_minitek_2_00mm_btb.pdf Headers & Wire Housings Shrd Hdr,T/M,Dble Rw 14P, Vert, .76um
на замовлення 1561 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
98414-G06-14LF 98414-G06-14LF Виробник : AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS 2357992.pdf Description: AMPHENOL COMMUNICATIONS SOLUTIONS - 98414-G06-14LF - Stiftleiste, Wire-to-Board, 2 mm, 2 Reihe(n), 14 Kontakt(e), Durchsteckmontage, FCI Minitek
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Kontaktüberzug: Vergoldete Kontakte
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
usEccn: EAR99
Steckverbinderkragen: Mit Kragen
Anzahl der Kontakte: 14Kontakt(e)
euEccn: NLR
Steckverbindersysteme: Wire-to-Board
Steckverbindertyp: PCB Header
Produktpalette: FCI Minitek
productTraceability: No
Kontaktanschluss: Durchsteckmontage
Anzahl der Reihen: 2Reihe(n)
Rastermaß: 2mm
на замовлення 2 шт:
98414-G06-14LF Виробник : FCI/Amphenol 98414.pdf Роз'єм живлення 2-рядний, Тип конт. = Штирьовий ("тато"), Вид = Вилка, К-сть конт. = 14, Крок, мм = 2, Тип монт. = на плату, В-нь між рядами = 2 мм,... Група товару: Роз'єми Корпус: DIP Од. вим: шт