A6986F3V3TR
A6986F3V3TR STMicroelectronics
en.DM00176255.pdf
Виробник: STMicroelectronics
Description: IC REG BUCK 3.3V 1.5A 16HTSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.5A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 250kHz ~ 2MHz
Voltage - Input (Max): 38V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-HTSSOP
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 3114 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG BUCK 3.3V 1.5A 16HTSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1.5A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 250kHz ~ 2MHz, Voltage - Input (Max): 38V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-HTSSOP, Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 4V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A6986F3V3TR A6986F3V3TR Виробник : STMicroelectronics en.DM00176255.pdf Switching Voltage Regulators Automotive 38 V, 1.5 A synchronous step-down switching regulator with 30uAA
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
A6986F3V3TR A6986F3V3TR Виробник : STMicroelectronics a6986f.pdf Conv DC-DC 4V to 38V Synchronous Step Down Single-Out 3.3V 1.5A Automotive AEC-Q100 16-Pin HTSSOP EP T/R
товару немає в наявності
товару немає в наявності
A6986F3V3TR A6986F3V3TR Виробник : STMicroelectronics en.DM00176255.pdf Description: IC REG BUCK 3.3V 1.5A 16HTSSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1.5A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 38V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4V