A6986H3V3
A6986H3V3 STMicroelectronics
Виробник: STMicroelectronics
Description: IC REG BUCK 3.3V 2A 16HTSSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 250kHz ~ 2MHz
Voltage - Input (Max): 38V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-HTSSOP
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V