A6DR-2100
A6DR-2100 Omron Electronics
omrom_A6D.pdf
Виробник: Omron Electronics
DIP Switches/SIP Switches 2 PIN SEALD SIDE ACT
на замовлення 7 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; ON-OFF; 0.03A/30VDC; Pos: 2, Type of switch: DIP-SWITCH, Poles number: 2, Switching method: ON-OFF, DC contacts rating @R: 30mA / 30V DC, Number of positions: 2, Stable positions number: 2, Mounting: THT, Operating temperature: -20...70°C, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 6.6x7.62x7.1mm, Switches features: "piano" long actuator, Row pitch: 7.62mm, Overall length: 7.1mm, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Contact material: beryllium copper, Body material: PBT, Electrical life: 2000 cycles, Mechanical durability: 5000 cycles, Manufacturer series: A6D.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A6DR-2100 A6DR-2100 Виробник : OMRON Electronic Components A6D_A6DR.PDF Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 2; ON-OFF; 0.03A/30VDC; Pos: 2
Type of switch: DIP-SWITCH
Poles number: 2
Switching method: ON-OFF
DC contacts rating @R: 30mA / 30V DC
Number of positions: 2
Stable positions number: 2
Mounting: THT
Operating temperature: -20...70°C
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 6.6x7.62x7.1mm
Switches features: "piano" long actuator
Row pitch: 7.62mm
Overall length: 7.1mm
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Contact material: beryllium copper
Body material: PBT
Electrical life: 2000 cycles
Mechanical durability: 5000 cycles
Manufacturer series: A6D
на замовлення 58 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
A6DR-2100 A6DR-2100 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-a6d_a6dr.pdf Description: SWITCH PIANO DIP SPST 30MA 30V
Features: IP64 - Dust Tight, Water Resistant
Packaging: Bulk
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 30VDC
Current Rating (Amps): 30mA
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Piano
Height Above Board: 0.292" (7.41mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Part Status: Active
Number of Positions: 2
на замовлення 200 шт:
A6DR-2100 A6DR-2100 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK 2340372.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - A6DR-2100 - DIP-/SIP-Schalter, 2 Schaltkreis(e), Schiebeschalter, Durchsteckmontage, SPST, 24 V, 25 mA
tariffCode: 85365080
Schalterbetätiger: Schiebeschalter
Schaltertyp: DIP gekapselt
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
DC-Kontaktspannung, max.: 24V
euEccn: NLR
DC-Kontaktstrom, max.: 25mA