A6SN-7104-R100
A6SN-7104-R100 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-a6sn.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.214" (5.45mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Number of Positions: 7
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 7; ON-OFF; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Type of switch: DIP-SWITCH, Poles number: 7, Switching method: ON-OFF, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Number of positions: 2, Stable positions number: 2, Mounting: SMT, Operating temperature: -30...85°C, Terminal pitch: 2.54mm, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Max. contact resistance:: 200mΩ, Body dimensions: 19.7x7.5x4.55mm, Switches features: raised actuator, Electrical life: 1000 cycles, Manufacturer series: A6SN, Row pitch: 8.25mm, Contact plating: gold-plated, Overall length: 19.7mm, Body colour: black, IP rating: IP40.
Інші пропозиції A6SN-7104-R100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A6SN-7104-R100 A6SN-7104-R100 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-a6sn.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Termination Style: Gull Wing
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Number of Positions: 7
товару немає в наявності
товару немає в наявності
A6SN-7104-R100 Виробник : OMRON Electronic Components A6SN.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 7; ON-OFF; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Type of switch: DIP-SWITCH
Poles number: 7
Switching method: ON-OFF
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Number of positions: 2
Stable positions number: 2
Mounting: SMT
Operating temperature: -30...85°C
Terminal pitch: 2.54mm
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Max. contact resistance:: 200mΩ
Body dimensions: 19.7x7.5x4.55mm
Switches features: raised actuator
Electrical life: 1000 cycles
Manufacturer series: A6SN
Row pitch: 8.25mm
Contact plating: gold-plated
Overall length: 19.7mm