A6SN-0104-R100
A6SN-0104-R100 Omron Electronics Inc-EMC Div
en-a6sn.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.214" (5.45mm)
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Number of Positions: 10
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Dip-Switches, Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; ON-OFF; 0.025A/24VDC; Pos: 2, Mounting: SMT, IP rating: IP40, Operating temperature: -30...85°C, Contact plating: gold-plated, Switches features: raised actuator, Type of switch: DIP-SWITCH, Terminal pitch: 2.54mm, Row pitch: 8.25mm, DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC, Overall length: 27.3mm, Body dimensions: 27.3x7.5x4.55mm, Max. contact resistance:: 200mΩ, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Poles number: 10, Body colour: black, Manufacturer series: A6SN, Electrical life: 1000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Switching method: ON-OFF.
Інші пропозиції A6SN-0104-R100
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A6SN-0104-R100 A6SN-0104-R100 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div en-a6sn.pdf Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.025A 24V
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage Rating: 24VDC
Current Rating (Amps): 25mA
Mounting Type: Surface Mount
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Termination Style: Gull Wing
Actuator Level: Raised
Washable: Yes
Number of Positions: 10
товару немає в наявності
A6SN0104R100 Виробник : Omron Electronics Omron
A6SN-0104-R100 Виробник : OMRON Electronic Components A6SN.pdf Category: Dip-Switches
Description: Switch: DIP-SWITCH; Poles number: 10; ON-OFF; 0.025A/24VDC; Pos: 2
Mounting: SMT
IP rating: IP40
Operating temperature: -30...85°C
Contact plating: gold-plated
Switches features: raised actuator
Type of switch: DIP-SWITCH
Terminal pitch: 2.54mm
Row pitch: 8.25mm
DC contacts rating @R: 25mA / 24V DC
Overall length: 27.3mm
Body dimensions: 27.3x7.5x4.55mm
Max. contact resistance:: 200mΩ