Продукція > KEMET > A750MV128M1CAAE012
A750MV128M1CAAE012
A750MV128M1CAAE012 KEMET
KEM_A4067_A750-3316071.pdf
Виробник: KEMET
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Vo 1200uF RAD 2KHr ESR=12 mOhms
на замовлення 2399 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 1200UF 20% 16V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 305 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.1 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A750MV128M1CAAE012 A750MV128M1CAAE012 Виробник : KEMET KEM_A4067_A750 Description: CAP ALUM POLY 1200UF 20% 16V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 305 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.1 A @ 100 kHz