Продукція > KEMET > A768EB476M1ELAE042
A768EB476M1ELAE042
A768EB476M1ELAE042 KEMET
A768EB476M1ELAE042
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 42mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 58.75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.175 A @ 100 kHz
на замовлення 7500 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 42mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 58.75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.175 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
A768EB476M1ELAE042 A768EB476M1ELAE042 Виробник : KEMET A768EB476M1ELAE042 Description: CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
A768EB476M1ELAE042 A768EB476M1ELAE042 Виробник : KEMET KEM_A4088_A768.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 25Volt 47uF SMD 2KHr ESR=42 mOhms