Продукція > TDK CORPORATION > ADL2012S-1R2M-T01
ADL2012S-1R2M-T01
ADL2012S-1R2M-T01 TDK Corporation
inductor_automotive_decoupling_adl2012_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: INDUCTORS FOR DECOUPLING CIRCUIT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 500mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 500MHz
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 550 mA
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INDUCTORS FOR DECOUPLING CIRCUIT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 500mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 500MHz, Ratings: AEC-Q200, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.069" (1.75mm), Part Status: Active, Inductance: 1.2 µH, Current Rating (Amps): 550 mA.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ADL2012S-1R2M-T01 ADL2012S-1R2M-T01 Виробник : TDK inductor_automotive_decoupling_adl2012_en.pdf Power Inductors - SMD 1.2uH 0.5ohm 20% AEC-Q200
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 11
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Ratings: AEC-Q200
Material - Core: Ferrite
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Inductance: 1.2 µH
Current Rating (Amps): 550 mA