Продукція > KYOCERA AVX > AEA1010560M063R
AEA1010560M063R
AEA1010560M063R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63V 56pF 1010 20%
на замовлення 513 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 56UF 20% 63V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 480 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 147.6 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 369 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEA1010560M063R AEA1010560M063R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aea-series.pdf Description: CAP ALUM 56UF 20% 63V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 480 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 147.6 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 369 mA @ 100 kHz