Продукція > KYOCERA AVX > AEA1213152M010R
AEA1213152M010R
AEA1213152M010R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz
на замовлення 249 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEA1213152M010R AEA1213152M010R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aea-series.pdf Description: CAP ALUM 1500UF 20% 10V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 60 mOhms
товару немає в наявності
AEA1213152M010R AEA1213152M010R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aea-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10V 1500uF 1213 M
товару немає в наявності
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1500uF; 10VDC; Ø12.5x13.5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 1.5mF
Diameter: 12.5mm
Body dimensions: Ø12.5x13.5mm
Height: 13.5mm
ESR value: 60mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 1.1A
Operating voltage: 10V DC
Tolerance: ±20%