Продукція > KYOCERA AVX > AEA1616471M063R
AEA1616471M063R
AEA1616471M063R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 82 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 846 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.41 A @ 100 kHz
на замовлення 200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 200
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 82 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 846 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.41 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEA1616471M063R AEA1616471M063R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aea-series.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 82 mOhms
на замовлення 262 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
AEA1616471M063R AEA1616471M063R Виробник : Kyocera AVX kyocera-avx-aea-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63V 470uF 1616 20%
на замовлення 326 шт:
Мінімальне замовлення: 2
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 470uF; 63VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; 5000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø16x16.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: AEA
Operating current: 1.41A
Height: 16.5mm
Diameter: 16mm
ESR value: 82mΩ
Roll diameter max.: 380mm