Продукція > KYOCERA AVX > AEA1616472M010R
AEA1616472M010R
AEA1616472M010R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aea-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10V 4700uF 1616 M
на замовлення 1161 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 35 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.08 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEA1616472M010R AEA1616472M010R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aea-series.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 35 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.08 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 4700uF; 10VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; AEA
Manufacturer series: AEA
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 4.7mF
Diameter: 16mm
Body dimensions: Ø16x16.5mm
Height: 16.5mm
ESR value: 35mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 1.8A
Operating voltage: 10V DC