Продукція > KYOCERA AVX > AEF0810470M050R
AEF0810470M050R
AEF0810470M050R KYOCERA AVX
AEF.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 47uF; 50VDC; Ø8x10.5mm; ±20%; AEF
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 50V DC
Body dimensions: Ø8x10.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Height: 10.5mm
Diameter: 8mm
ESR value: 570mΩ
Operating current: 0.52A
Roll diameter max.: 380mm
Manufacturer series: AEF
на замовлення 1490 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 50V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 570mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 260 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 520 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEF0810470M050R AEF0810470M050R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Description: CAP ALUM 50V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 570mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 260 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 520 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
AEF0810470M050R AEF0810470M050R Виробник : Kyocera AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50V 47uF 6000Hrs 20% ESR=570mOhms