Продукція > KYOCERA AVX > AEF1010470M100R
AEF1010470M100R
AEF1010470M100R Kyocera AVX
kyocera-avx-aef-series.pdf
Виробник: Kyocera AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100V 47uF 2000Hours ESR=1.8Ohms 20%
на замовлення 152 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100V POLAR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 540 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEF1010470M100R AEF1010470M100R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Description: CAP ALUM 100V POLAR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.8Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 270 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 540 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
AEF1010470M100R AEF1010470M100R Виробник : KYOCERA AVX AEF.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 47uF; 100VDC; Ø10x10.5mm; ±20%; AEF
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 47µF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: Ø10x10.5mm
Operating temperature: -55...105°C
Height: 10.5mm
Diameter: 10mm
ESR value: 1.8Ω
Roll diameter max.: 380mm
Manufacturer series: AEF
Operating current: 0.54A