Продукція > KYOCERA AVX > AEF1010471M016R
AEF1010471M016R
AEF1010471M016R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aef-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16V 470uF 2000Hours ESR=230mOhms 20%
на замовлення 841 шт:
Написати відгук
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 230mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 720 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEF1010471M016R AEF1010471M016R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 230mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 720 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
AEF1010471M016R AEF1010471M016R Виробник : KYOCERA AVX AEF.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 470uF; 16VDC; Ø10x10.5mm; ±20%; AEF