Продукція > KYOCERA AVX > AEF10136R8M400R
AEF10136R8M400R
AEF10136R8M400R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aef-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 400V POLAR
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 22Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 140 mA @ 100 kHz
на замовлення 390 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 400V POLAR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 22Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 6.8 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 140 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEF10136R8M400R AEF10136R8M400R Виробник : Kyocera AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 400V 6.8uF 2000Hours ESR=22Ohms 20%
на замовлення 3463 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
AEF10136R8M400R AEF10136R8M400R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Description: CAP ALUM 400V POLAR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Capacitance: 6.8 µF
Voltage - Rated: 400 V
товару немає в наявності
AEF10136R8M400R AEF10136R8M400R Виробник : KYOCERA AVX AEF.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 6.8uF; 400VDC; Ø10x13.5mm; ±20%; AEF
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 6.8µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x13.5mm
Mounting: SMD
Manufacturer series: AEF
Operating temperature: -40...105°C
Diameter: 10mm
Height: 13.5mm
Operating voltage: 400V DC
Operating current: 0.14A
Roll diameter max.: 380mm
ESR value: 22Ω