Продукція > KYOCERA AVX > AEF1213101M100R
AEF1213101M100R
AEF1213101M100R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aef-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 100V POLAR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance): 680mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 275 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 550 mA @ 100 kHz
на замовлення 200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 200
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100V POLAR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, ESR (Equivalent Series Resistance): 680mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 275 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 550 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEF1213101M100R AEF1213101M100R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Description: CAP ALUM 100V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: Automotive
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
на замовлення 394 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
AEF1213101M100R AEF1213101M100R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100V 100uF 2000Hours ESR=680mOhms 20%
на замовлення 537 шт:
Мінімальне замовлення: 3
AEF1213101M100R AEF1213101M100R Виробник : KYOCERA AVX AEF.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 100uF; 100VDC; Ø12.5x13.5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: Ø12.5x13.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: AEF
Operating current: 0.55A
ESR value: 680mΩ
Height: 13.5mm
Diameter: 12.5mm
Roll diameter max.: 380mm