Продукція > KYOCERA AVX > AEF1216221M080R
AEF1216221M080R
AEF1216221M080R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aef-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 80V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 490mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 510 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.02 A @ 100 kHz
на замовлення 750 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 450
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 80V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 490mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 6000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 510 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.02 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEF1216221M080R AEF1216221M080R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aef-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 80V 220uF 2000Hours ESR=490mOhms 20%