Продукція > KYOCERA AVX > AEH0810101M025R
AEH0810101M025R
AEH0810101M025R KYOCERA AVX
kyocera-avx-AEH-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 100uF; 25VDC; Ø8x10.5mm; ±20%; 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: Ø8x10.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: AEH
Height: 10.5mm
Diameter: 8mm
Operating current: 0.22A
Roll diameter max.: 380mm
Service life: 2000h
на замовлення 530 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 88 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 220 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEH0810101M025R AEH0810101M025R Виробник : KYOCERA AVX kyocera_avx_aeh_series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 25V 100uF 0810 20%
на замовлення 1744 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
AEH0810101M025R AEH0810101M025R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aeh-series.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 88 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 220 mA @ 100 kHz