Продукція > KYOCERA AVX > AEK0810221M016R
AEK0810221M016R
AEK0810221M016R Kyocera AVX
kyocera-avx-aek-series.pdf
Виробник: Kyocera AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16V 220uF 2000Hours ESR=300mOhms 20%
на замовлення 1154 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Написати відгук
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 500 mA @ 100 kHz.
Кількість Ціна
товару немає в наявності
AEK0810221M016R AEK0810221M016R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aek-series.pdf Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 300mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 250 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 500 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
AEK0810221M016R AEK0810221M016R Виробник : KYOCERA AVX AEK.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 220uF; 16VDC; Ø8x10.5mm; ±20%; AEK
Capacitance: 220µF
Operating temperature: -55...105°C
Operating voltage: 16V DC
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x10.5mm
Height: 10.5mm
Operating current: 0.5A
ESR value: 0.3Ω
Roll diameter max.: 380mm
Tolerance: ±20%