Продукція > KYOCERA AVX > AEK1010100M160R
AEK1010100M160R
AEK1010100M160R Kyocera AVX
kyocera-avx-aek-series.pdf
Виробник: Kyocera AVX
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 160V 10uF 2000Hours ESR=16Ohms 20%
на замовлення 37 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 160V POLAR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 16Ohm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 90 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEK1010100M160R AEK1010100M160R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aek-series.pdf Description: CAP ALUM 160V POLAR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 16Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 90 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
AEK1010100M160R AEK1010100M160R Виробник : KYOCERA AVX AEK.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 10uF; 160VDC; Ø10x10.5mm; ±20%; AEK
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 10µF
Operating voltage: 160V DC
Mounting: SMD
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -40...105°C
Diameter: 10mm
Body dimensions: Ø10x10.5mm
Height: 10.5mm
Operating current: 90mA
Roll diameter max.: 380mm
ESR value: 16Ω