Продукція > KYOCERA AVX > AEK1213101M100R
AEK1213101M100R
AEK1213101M100R KYOCERA AVX
kyocera-avx-aek-series.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM 100V POLAR
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 650mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 340 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100V POLAR, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 650mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 340 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
AEK1213101M100R AEK1213101M100R Виробник : KYOCERA AVX kyocera-avx-aek-series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100V 100uF 2000Hours ESR=650mOhms 20%
товару немає в наявності
AEK1213101M100R AEK1213101M100R Виробник : KYOCERA AVX AEK.pdf Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 100uF; 100VDC; Ø12.5x13.5mm; ±20%
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 100V DC
Body dimensions: Ø12.5x13.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: AEK
Operating current: 0.68A
ESR value: 650mΩ
Height: 13.5mm
Diameter: 12.5mm
Roll diameter max.: 380mm