Продукція > KYOCERA AVX > AEVA1616222M010R
AEVA1616222M010R KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 2200uF; 10VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; AEVA
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 2.2mF
Operating voltage: 10V DC
Body dimensions: Ø16x16.5mm
Tolerance: ±20%
Operating temperature: -55...125°C
Height: 16.5mm
Diameter: 16mm
Manufacturer series: AEVA
ESR value: 80mΩ
Operating current: 0.9A
Написати відгук
Category: SMD electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 2200uF; 10VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; AEVA, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SMD, Capacitance: 2.2mF, Operating voltage: 10V DC, Body dimensions: Ø16x16.5mm, Tolerance: ±20%, Operating temperature: -55...125°C, Height: 16.5mm, Diameter: 16mm, Manufacturer series: AEVA, ESR value: 80mΩ, Operating current: 0.9A, Service life: 2000h.