Продукція > KYOCERA AVX > AEVB1616152M025R
AEVB1616152M025R KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Category: SMD electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1500uF; 25VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; AEVB
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: SMD
Capacitance: 1.5mF
Operating voltage: 25V DC
Body dimensions: Ø16x16.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Operating temperature: -55...125°C
Manufacturer series: AEVB
Height: 16.5mm
Diameter: 16mm
ESR value: 50mΩ
Operating current: 1.8A
Написати відгук
Category: SMD electrolytic capacitors, Description: Capacitor: electrolytic; SMD; 1500uF; 25VDC; Ø16x16.5mm; ±20%; AEVB, Type of capacitor: electrolytic, Mounting: SMD, Capacitance: 1.5mF, Operating voltage: 25V DC, Body dimensions: Ø16x16.5mm, Tolerance: ±20%, Service life: 5000h, Operating temperature: -55...125°C, Manufacturer series: AEVB, Height: 16.5mm, Diameter: 16mm, ESR value: 50mΩ, Operating current: 1.8A.